گزانتان گام چیست ، موارد استفاده گزانتان گام - بازرگانی زمانیگزانتان گام چیست ؟

یکی از خانواده های پلیمری محلول در آب سرد گرام می باشد که از آن تکثیر باکتری زانتوموناس تهیه می گردد و یک پلی ساکارید طبیعی است. زانتان گام یکی از برجسته ترین صمغ های باکتریابی در زمینه تجارت گل کاری میباشد. باکتری زانتوموناس در راکتورهای استینلس استیل توسط فرمانتور که کاملا استیل می باشد تهیه و تولید می‌گردد. زانتان گام عامل افزایش دهنده رئولوژی میباشد و در این راستا از آن در صنایع غذایی، آرایشی، بهداشتی، صنعت نفت، کشاورزی، سرامیک،نساجی، راه سازی و معدن مورد استفاده قرار میگیرد.

گزانتان گام پلی ساکاریدی ازجنس انسیون است و ترکیبات اصلی آنرا گلوکز تشکیل می‌دهد. گزانتان گام در آب به صورت محلول میباشد و به علت ویسکوز بالا ویژگی‌های از قبیل غلظت دهندگی، پایداری، سوسپانسیون سازی را دارد. زانتان گام در دماهای بسیار زیاد و در محیط های آنزیمی پایدار می ماند. زانتان گام در دمای ذوب و انجماد بسیار پایدار است. زانتان گام از تخمیر گلوکز یا لاکتوز به وجود می‌آید. درمرحله بعدی رسوبی که از تخمیر ماده پلی ساکارید به واسطه رشد ایزوپروپیل الکل به وجود آمده را خشک و آسیاب می نماییم و در محیطی به حالت مایع اضافه می‌شود وصمغ زانتان گام محصول می‌شود.

مصارف زانتان گام در صنایع غذایی :

از زانتان گام در تهیه انواع سس ها به عنوان عامل قوام دهنده و در برخی محصولات از زانتان گام به جای سفیده تخم مرغ استفاده می شود. در تهیه انواع بستنی، آب میوه، نان، پودرهای گیاهی بدون گلوتن از گزانتان گام استفاده می شود.

فروش گزانتان گام :

فروش گزانتان گام در بسته‌بندی‌های ۲۰ و ۲۵ کیلوگرمی از کشور چین.