پودر خامه - مصارف پودر خامه - پودر خامه چیست - فروش پودر خامه - تهیه پودر خامهپودر خامه یا Whipping cream چیست ؟

با حذف آب از خامه محصولی به دست می آید که خامه خشک یا پودر خامه به دست می‌آید مقدار چربی پودر خامه بنا بر خامه‌ها اولیه بین ۴۰ تا ۷۰% متغیر است و درصد آب آن از ۲% کمتر می باشد.

روش استفاده از پودر خامه

۳-۱-۱ یعنی به ازای یک واحد پودر خامه،یک واحد پودر قند و سه واحد شیر( میلی لیتر) لازم است. یعنی به ازای ۱۰۰ گرم از ااین پودر ، ۱۰۰ گرم پودر قند و ۳۰۰ میلی‌گرم شیر سرد یا آب سرد بایستی اضافه شود. البته نوعی خامه تجاری نیز در بازار وجود دارد که در آن پودر قند وجود دارد ونیازی به شکر یا پودر قند ندارد. پودر خامه به تنهایی طعم خوبی ندارد و همه پسند نیست، بنابراین برای بهبود طعم و عطر آن، آنرا با اسانس یا خود خامه یا وانیل ترکیب می‌کنند.

تولید پودر خامه :

روش تولید این محصول روندی نسبتا ساده را دنبال می‌کند. در روند تولید دستگاهی به نام سپراتور، چربی را از شیر کامل جدا و این چربی جمع شده را به مقدار لازم با حجم مشخصی از شیر (شیر چربی گرفته شده یا پس چرخ) مخلوط و خامه را تولید میکند. در واقعه فرمولاسیون تهیه پپیچیده نیست. در بعضی کارخانه های کشورهای مختلف با افزودن طعم دهنده ها و پایدارکننده ها و رنگ دهنده ها محصولات مختلفی تولید می‌کنند.

مصارف پودر خامه در صنایع غذایی :

از پودر خامه در تهیه انواع کیک ها، شیرینی‌ها، نوشیدنی‌های خامه ای، دسرها، بستنی ها و….. استفاده می شود.

فروش پودر خامه :

فروش پودر خامه دانمارک، هلند، و ترکیه در بسته بندی های فله ۲۵ کیلوگرمی و یک کیلوگرمی.