وانیل - وانیلین - فروش وانیل - وانیل چیستوانیل چیست ؟

وانیل یکی از ادویه جات گران قیمت است که به طور گسترده ای بازار مصرف دارد. محبوبیت این ادویه به دلیل عطر و طعم دلپذیر آن است که ملایم و خفیف است. وانیل میوه گیاهی به نام وانیل است. درخت وانیل گیاهی است پایا، خزنده و بالارونده، دارای ساخت ساقه سبز و دراز و برگهای متناوب، پهن و نرم، بیضی شکل، ضخیم و نوک تیز سبز و دارای تعداد زیادی ریشه های هوایی که از کنار هر برگ بیرون می‌آید. رشد این گیاه مختص مناطق مرطوب و حاره مانند جنگل های جنوب شرق مکزیک و آمریکای مرکزی و هند غربی و آمریکای جنوبی است. ماده معطر وانیل از این گیاه گرفته می‌شود. میوه آن به شکل غلاف لوبیا است و موقع چیدن، عطری ندارد اما پس از اینکه چیده شد و در دوران خشک و عمل آوری کردن، عطر و طعم مطبوع آن ایجاد می‌شود.میوه وانیل را قبل از کامل رسیدن میچنند.

وانیل تجاری :

وانیل تجاری موجود در بازار به شکل پودر سفید و گران قیمتی است (وانیلین) که بر اساس بو و مزه اصلی میوه وانیل به مقدار انبوه تولید می‌شود. وانیل تجاری یا وانیلین تنها یکی از ۳۶ بوی گوناگون وانیل اصل را دارد و از دیگر خواص آن خبری نیست وانیل اصل به شکل یک چوبه یا غلاف باریک سیاه رنگ که باید آن را باید چاقوی تیز شکافت و خمیر آن را درآورد و مصرف کرده در واقع وانیل گیاهی است از خاندان ارکیده ها و و در زمره گیاهان پیچکی به شما می آید.

خواص گیاه وانیل :

پیشگیری از پوسیدگی دندان، درمان درد و زخم معده، کمک به غلبه بر تهوع و استفراغ، کمک به کاهش وزن، کاهش اضطراب و ضد افسردگی، پیشگیری از انواع سرطان به خصوص سرطان سینه، بهبود اختلالات عصبی مانند آلزایمر و پارکینسون، مراقبت های پوستی و شادابی پوست.

مصارف و کاربرد وانیل در صنایع غذایی :

از وانیل انواع شیرینی و نان، کیک، کلوچه، بیسکویت، دسر و پودینگ، بستنی و بسیاری محصولات دیگر به عنوان معطر کننده استفاده می گردد.

در حال حاضر چین به عنوان بزرگترین تولید کننده وانیلین تجاری شناخته می‌شود؛ به طوری که ۹۰% وانیل تجاری جهان در این کشور تولید می گردد.

فروش وانیل :

فروش وانیل خرسی تجاری با بسته بندی کارتن های ۲۰ کیلوگرمی از کشور چین.