فروش پکتین مصارف و کاربرد پکتین پکتین چیست بازرگانی زمانیپکتین چیست 

پکتین یک پلیمر اشتقاقی قندی اسیدی است که از ساختارهای ژلاتینی موجود در میوه جات وسبزیجات بدست می آید. حداکثر پکتین در میوه های نارس یافت می‌شود که پس از فرا رسیدن این مرحله میزان و کیفیت پکتین استحصال شده کاهش می یابد. اسید گالاکترونیک اصلی‌ترین بلوک سازنده شیمیایی پکتین موجود در میوه و سبزی میباشد که خود جزء گروه های پلیمر اسید آمینه روگالاکترونیک می‌باشد. اسیدهای موجود در پلیمر ممکن است به صورت اسید های متیل شده در بیایند و یا به شکل اسیدهای آزاد مثل پروتوپکین، اسید ژلاتینی،اسید پکتینی وپکتین در بیاید.

پکتین ترکیبی است که در گیاهان مختلف وجود دارد و یک ماده لزج و ژلاتینی است که در مجاورت آب حجم آن افزایش می یابد.

در واقع این ماده نوعی قند (گلوسید) است که در میزان قابل توجهی در میوه های مختلف مانند سیب، انگور، کشمش بی دانه، لیمو ترش وجود دارد. این میزان فیبر در سیب های تازه یا نارس بسیار بیشتر است. سفتی سیب های تازه یاسیب سبز به دلیل وجود همین فیبر پکتین است.

هرچه سیب رسیده تر و کهنه تر شود میزان پکتین آن کمتر می‌شود. پکتین ملین طبیعی، ضد اشتها و چربی سوز است.

مصارف و کاربرد پکتین :

پکتین یکی از پرکاربرد ترین ترکیبات در صنایع غذایی است. بخش عمده پکتین تولید شده به وسیله صنایع فرآوری میوه مصرف میشود. از دیگر کاربردهای متداول آن در محصولات لبنی و قنادی، محصولات میوه ای فرآوری شده پر کننده های نانوایی و لعاب ها هستند . کاربرد دیگر پکتین ها در جایگزینی چربی است. پکتین به عنوان عامل ژله کننده برای مربا و ژله نیز استفاده میشود.

کاربرد های میوه ای پکتین مانند (مربا، ژله، دسر) پرکننده و روکشهای پخت (خوراکیهای میوه برای کاربردهای نانوایی) کاربردهای لبنی (نوشیدنی های لبنی اسیدی می شود و پروتئینی و ماست ها) شیرینی سازی (ژله های میوه، ژله های  خنثی) نوشیدنیها، غذاهای منجمد و جایگزین چربی یا قند در غذاهای کم کالری می باشند. در صنایع داروسازی نیز برای کاهش کلسترول خون و بیماری های معده ای، روده ای از پکتین استفاده می‌شود.

فروش پکتین :

پکتین در بسته‌بندی‌های کارتن ۲۵ کیلو گرمی از برندهای تجاری کشورهای سوئیس، آلمان و ایتالیا.