مصارف و کاربرد لسیتین سویا - فروش لسیتین سویا - لسیتین سویا چیست - بازرگانی زمانیلسیتین سویا چیست

لسیتین سویا یکی از افزودنی های صنایع غذایی است که مصرف آن در موارد بسیاری از محصولات تمام شده گسترده شده است. از ویژگی‌های لسیتین به عامل همگن سازی در ساختار محصول و نگهدارندگی ساختار منجمد محصول، ایجاد بافت، افزایش و نگهداری رطوبت محصول ،حجم دهی به محصول و تازه نگه داشتن محصول می توان اشاره کرد. لسیتین سویا در صنایع غذایی به عنوان یک امولسی فایر شناخته می شود. که از مهمترین منابع آن سویا و آفتابگردان هستند که لیستین تجاری عموما از سویا گرفته میشود . لسیتین خاصیت امولوسیون سازی و روان کنندگی دارد و یک ظاهر کننده میباشد. لسیتین به علاوه عاملی است مانع از دو فاز شدن محصول لسیتین در مواد غذایی انسان‌ها، خوراک حیوانات، مصارف دارویی، نقاشی، آرایشی و بهداشتی و ……کاربرد دارد.

مصارف و کاربرد لسیتین سویا در صنایع غذایی :

در صنعت تولید نان بیسکویت و کیک از لسیتین به عنوان یک امولسی فایر برای تضمین ترکیب همژن وموثر خمیر،افزایش قدرت احتباس رطوبت و جداسازی آسان محصول استفاده می شود. در کراکر، کوکی و بیسکویت به منظور بهبود و ترکیب مواد اولیه و نگهداری رطوبت، حفظ روغن و جدا شدن آسان خمیر استفاده میشود. در دونات و کیک به منظور افزایش حجم محصول و ایجاد بافت کرامبی و تازه نگه داشتن محصول استفاده می‌شود.

در بستنی و فیلینگ ها کمک به خشک نشدن محصول و ایجاد بافت منجمد می‌کند. لسیتین همچنین محصول یخ زده را سفت تر می کند. از لسیتین سویا به علاوه در تولید نان پیتزا ، تورتیلا، لواشک، نودل و ترافل نیز استفاده می گردد.

فروش لسیتین سویا :

فروش لسیتین سویا از کشورهای هند، مالزی آلمان در گالن های ۲۴۰ ،۲۲۲ ۲۰۰ کیلویی.