مالتودکسترین چیست - خواص مالتو دکسترین - فروش مالتو دکسترین مصارف و کاربرد مالتودکسترین در صنایع غذایی - بازرگانی زمانیمالتو دکسترین چیست ؟

مالتودکسترین یکی از مشتقات اصلاح شده نشاسته است پلیمری از ساکاریدهای فاقد طعم شیرین بوده و دکستروز آن کمتر از ۲۰ و شامل مخلوطی از ترکیبات با وزن مولکولی مختلف است. برای تولید مالتو دکسترین از دو روش متفاوت استفاده می گردد. در یکی از روش‌ها نشاسته را در معرض هیدرولیک اسید قرار می‌دهند. اما روش دیگر، روش آنزیمی است. امروزه برای تداوم فرآیند هیدرولیز از ترکیب مداوم اسید و آنزیم استفاده می شود. ازجمله خواص مالتو دکسترین، افزایش حجم، ایجاد بافت و بدنه می‌باشد.  نشاسته پلیمری از مولکولی گلوکز است. این ماده در بافتهای گیاهی به صورت دانه ها دانه ای یا گرانول می‌باشد. مهمترین منبع تهیه نشاسته، ذرت است اما نشاسته گندم، برنج، سیب‌زمینی نیز تولید می شود. مالتو دکسترین به صورت پودر سفید رنگ و یا شربت های غلیظ در دسترس است.  مالتودکسترین در آب محلول است و در واقع حلالیت بیشتری در آب دارد، نسبت به هیدرو کلوئیدهای خوراکی ارزان قیمت تر است و فاقد طعم و رنگ است. استفاده از مالتو دکسترین از ۲۵ سال پیش در صنایع غذایی رواج یافته است.

کاربرد مالتودکسترین در صنایع غذایی :

مالتودکسترین توانایی تشکیل ژل و نمکداری آب را دارد، بنابراین در صنعت به عنوان بهبود دهنده بافت با تشکیل ژل، نگهدارنده آب و جایگزین چربی به کار میرود. از دیگر کاربردهای آن در صنایع غذایی شامل افزایش حجم محصول، ایجاد بافت و بدنه، تشکیل فیلم، اتصال به اجزای ایجادکننده طعم و چربی، محافظت در برابر اکسیژن براق کنندگی سطحی و انحلال پذیری می باشد.

مصارف مالتودکسترین در صنایع غذایی :

از مالتودکسترین در پر کردن پوشش ها، فرآورده‌های لبنی، دسرهای منجمد گوشتی، محصولات نانوایی، شیرینی، اسنک، کیک استفاده می‌گردد.

فروش مالتو دکسترین :

فروش مالتودکسترین از کشور چین در بسته بندی های ۲۵ کیلوگرمی.