نسکافه گلد و کلاسیک - تفاوت نسکافه گلد و کلاسیک فروش نسکافه - قهوه فوری - بازرگانی زمانینسکافه گلد و کلاسیک چیست :

قهوه فوری یا قهوه آماده مصرف نوشیدنی بدست آمده از دانه های قهوه عمل آوری شده فرآوری شده است. قهوه فوری را به صورت تجاری با دو روش خشک کردن پا ششی و خشک کردن انجمادی تولید می‌کنند که می‌توان با برگرداندن رطوبت به آن آماده مصرف نمود. قهوه فوری به صورت مایع غلیظ نیز تولید می‌گردد قهوه محلول نام دارد. در ایران قهوه فوری را با نام نسکافه (نشانی تجاری برای انواع قهوه فوری متعلق به شرکت نستله ) می‌شناسند. از مزایای قهوه فوری می توان به وزن و حجم کم آن در مقایسه با دانه قهوه برای آماده‌سازی یک مقدار آشامیدنی، سرعت آماده سازی آن و مدت استفاده از طولانی اشاره کرد. گرچه اگر قهوه فوری در مکانی خشک نگهداری می شود قابلیت فاسد و پوسیده شدن دارد. قهوه فوری در سال ۱۸۹۰ توسط دیدید دیدید استرنج در شهر ایندرکارگیل نیوزلند اختراع شد.

چگونگی تولید قهوه فوری :

در ابتدا با بو دادن دان قهوه سبز سبب پدیدار شدن عطر و طعم واقعی دانه می‌شوند. یکی از روش‌ها در اکثر کارخانه ها استفاده از سیلندرهای دوار حاوی دانه های سبز قهوه و گازهای حاصل از احتراق آن است. هنگامی که دمای دانه‌ها به ۱۶۵ درجه سانتی‌گراد رسید بو دادن آغاز می‌شود که همراه با صدای شبیه درست کردن ذرت بو داده است. این سیلندرها در مدت زمان حدود ۷ تا ۱۵ دقیقه با راندمان حدودا ۲۵ تا ۷۵% یک دسته قهوه را بو می دهند. سپس دانه های بوداده آسیاب می‌شوند و اندازه آنها به ۰/۵ تا ۱۰۱ میلیمتر می رسد. بعد از بو دادن وآسیاب کردن قهوه خرد شده را در آب حل می کنند. در این محل که استخراج نامیده می شود قهوه را در چندین ستون و مخصوص تا دمای ۱۵۵ تا ۱۸۰ درجه سانتیگراد حرارت می‌دهند. که این عمل موجب تولید کنستانتره میشود که پس ازفیلترینگ و با استفاده از فرایند خشک کردن از طریق تبخیر در خلا و یا خشک کردن انجمادی پودر قهوه تولید می‌شود. در فرایند تجاری تولید قهوه فوری قبل از فرایند بو دادن جداسازی کافئین صورت می گیرد که بر عطر وطعم آزاد شده تأثیر می گذارد.

تفاوت نسکافه گلد و کلاسیک :

قهوه فوری تجاری به سه نوع می‌باشد .
قهوه فوری کلاسیک:Agglomeratrd coffee قهوه فوری گلد:Freez dried coffee
قهوه فوری پودری

تفاوت میان نسکافه گلد و کلاسیک مربوط به روشهای فراوری آن می‌باشد که منجر به تفاوت‌های طعمی، ظاهری آنها می‌شود. در خصوص فراوری نسکافه کلاسیک می‌توان به حرارتی بودن روش خشک کردن آن اشاره کرد که در نهایت منجر به یک طعم تلخ در آن می شود.
اما از سوی دیگر، نسکافه گلد روش انجماد خشک می گردد که در در حفظ عطر و طعم آن بسیار موثر است و سپس یک رنگ طلایی و طعمی ملایم تر نسبت به نسکافه گلد میگردد.

موارد مصرف نسکافه گلد و کلاسیک :

می‌توان آن را به صورت پودر یا گرازل با اضافه کردن آب و کافی کریمر به اندازه دلخواه در سطح مصرف خانگی نوشید. اما در مصارف صنایع غذایی از قهوه فوری در تولید انواع آیس کافی، نوشیدنی های مختلف (کافی میکس، کاپوچینو و….)، کیک و کلوچه، بیسکویت، بستنی، نان و شیرینی و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌گردد.

فروش نسکافه گلد و کلاسیک :

فروش نسکافه گلد و کلاسیک در کارتن های ۲۰ و ۲۵ کیلوگرمی از برندهای تجاری مولتی (ایران)، هندی، لهستان و اکوادور.