اسانس خوراکی چیست ؟

اسانس ها ترکیبات معطری هستند که در اندامهای مختلف گیاهان یافت می‌شوند. در واقع اسانسها مخلوطی از مواد مختلف با ترکیبات شیمیایی بسیار متفاوت از یکدیگر بوده و دارای بوی بسیار قوی می‌باشند. اسانس در دمای محیط و در مجاورت هوا تبخیر می‌شوند به همین دلیل به آنها روغنهای فرار، روغن‌های معطر روغن‌های استری اضافه می‌کنند که به آنها اسانس‌های روغنی نیز می گویند هنگام استفاده از اکثر محصولات غذایی، بهداشتی وآرایشی بوی مطبوع به مشام می‌رسد که نشانه وجود اسانس در آن محصول می باشد. برای مثال در هنگام استفاده از این خمیردندان یا صابون،اغلب بوی یک گیاه یا میوه خاص به مشام میرسد. هنگام استفاده از فرآورده های خوراکی بو و طعم خاصی را حس میکنیم برای مثال در هنگام نوشیدن یک آبمیوه، طعم وعطر آن میوه خاص را حس میکنیم که از وجود اسانس در آن آبمیوه خبر می‌دهد. استفاده از اسانس به دوران باستان بازمی‌گردد. مصریان باستان ۴۵۰۰ سال قبل از میلاد از روغن های معطری که از گیاهان مختلف بدست می‌آورند برای انجام مناسک مذهبی و نیز درمان بیماران استفاده می کردند به طور کلی از انواع گیاهان، میوه ها و خشکبار اسانس تهیه میشود.

انواع اسانس خوراکی :

به طور کلی اسانسها بنا بر موارد مصرف به ۳نوع هستند:

۱- اسانس های محلول در آب
۲- اسانس های محلول در روغن
۳- اسانس های محلول در الکل

که در میان اینها اسانسهای محلول در آب بیشترین مصرف را در صنایع غذایی دارند.

موارد مصرف اسانس ها :

امروزه اسانس ها به یکی از پرکاربردترین و پرمصرف‌ترین افزودنی های خوراکی و بهداشتی بدل شده است به طوری که کمتر محصولات غذایی را می‌توان یافت که اسانس در آن به کار نرفته باشد. از مصرف اسانس در صنایع مختلف میتوان به صنایع غذایی، بهداشتی، دارویی و آرایشی و…… نام برد.

کاربرد و مصارف اسانس در صنایع غذایی :

از انواع اسانس جهت طعم دار کردن و معطر کردن محصولات غذایی استفاده می شود. برای مثال در تولید انواع نوشیدنیها، بستنی، شکلات، شیرینی،روغن، انواع نان و پیراشکی، انواع ژله و پاستیل و بسیاری محصولات دیگر از اسانس ها استفاده می شود.

فروش اسانس های خوراکی :

فروش انواع اسانس های خوراکی محلول در آب و روغن اسانس پرتقال، اسانس لیمو، سانس نعنا، اسانس برگاموت، اسانس قهوه، اسانس شکلات، اسانس کره، اسانس پسته، اسانس زعفران، اسانس موز اسانس هندوانه و……