پودر کاکائو - بازرگانی زمانیپودر کاکائو چیست ؟

پس از اینکه از دانه های کاکائو، کره کاکائو تهیه می‌شود، موادجامد دیگری هم وجود دارند که از مخلوط شدن مواد باقیمانده به دست می‌آید. این محصول در آخر به عنوان پودر کاکائو به فروش می‌رسد. در مقابل پودر کاکائو جزء چرب شکلات قرار دارد که همان کره کاکائو می‌باشد. کره کاکائو از ۵۰ تا ۷۰ % دانه های کاکائو به دست می آید و از مشخصات آن ذوب شدن کاکائو در دماهای مختلف است که میزان درصد کره کاکائو را نشان می دهد.

نوشابه یا لیکور کاکائو از یک فرآیند تخمیری از دانه های کاکائویی بو داده به دست می آید که با کره کاکائو جامد به نسبت معمول تلفیق می‌گردد، اما شکلات نیاز به کره کاکائو ای بیشتر به خالص تری نیاز دارد.

درخت کاکائو: درختی از تیره پنیرکیان با ارتفاع ۴ تا ۱۰ متر است که در تمام فصول میوه دارد. میوه ای زرد رنگ بسته و به اندازه یک خیار است حاوی ۲۵ تا ۴۵ دانه است. پس از آن دانه ها را جمع‌آوری می‌کنند تا بپوسد و بعد به عرصه ی مصرف برسد.

بزرگترین کشورهای تولید کننده پودر کاکائو :

ساحل عاج: ۱/۳ میلیون تن در سال

غنا: ۷۲۰ هزار تن در سال

اندونزی :۲۴۰ هزار تن در سال

کامرون: ۱۷۵ هزار تن درسال

نیجریه:۱۶۰هزار تن درسال

برزیل :۱۵۵ هزار تن در سال

اکوادور: ۱۱۸ هزار تن درسال

دومنیکن :۴۷هزار تن در سال

مالزی :۳۰ هزار تن در سال

دانه های کاکائو از لحاظ کیفیت به سه دسته تقسیم می شود :

: دانه های کریولو گرانترین و کمیاب ترین نوع دانه کاکائو می‌باشد.
:دانه‌های فوراستر سخت‌تر از کریولو بوده و ۸۰% کاکائوی جهان تامین می‌کند پیوند آن می‌باشد و کاکائو جهان را تامین میکند.
: نوع پیوندی دو دانه فوق می‌باشد ۱۵% کل کاکائوی جهان را تامین میکند.

خواص کاکائو :

کاکائو یکی از قدیمی ترین منابع آنتی اکسیدان‌ها می باشد و می‌تواند التهاب مربوط به چاقی را محدود کرده واز ابتلا به دیابت جلوگیری کند. پودر کاکائو حاوی کالری و چربی و قند کمی می باشد و در عین حال سرشار از فیبراست.

نحوه تولید پودر کاکائو :

درابتدا دانه های کاکائو را یک هفته در جای خشک نگهداری میکنند تا تخمیرشود. سپس کاکائو را برداشت می‌کنند که باعث سفت شدن پوست کاکائو گردیده وبعد از آن دانه های کاکائو را بو جاری میکنند. برای اینکه در جریان هوا مغز دانه پوسته جدا گردد. با آسیاب کردن مغز دانه های کاکائو مایع غلیظی حاصل می شود که همان کیلور کاکائو میباشد وبسیارتلخ مزه است.
سپس دو مسیر را طی می‌کنند یکی همان کیلور کاکائویست که به همان گونه وارد بازار مصرف میشود. اما مابقی توسط پرسمای هیدرولیکی عصاره کاکائو را تحت فشار قرار داده و چربی را از آن جدا می‌کنند که با این عمل باقیمانده آن کیک کاکائو خشک شده بدست می آید. با آسیاب کردن کیک خشک کاکائو پودر کاکائو به دست می آید.

فروش پودر کاکائو

در بسته بندی های ۲۵ کیلو گرمی و ۵ کیلو گرمی در بازه چربی در ۱۲-۱۰ تا ۲۴-۲۲ در کشورهای ترکیه، اسپانیا و مالزی.