جوش شیرین چیست :

بیکربنات سدیم با فرمول Nahco۳  یکی از نمکهای سدیم در ترکیب با کربنیک اسید است که تنها یک هیدروژن اسیدی این ترکیب با سدیم جایگزین شده است. این محصول بدون بو و بی طعم است که دارای خاصیت بازی است و به صورت پودر سپید یا بلوری است. بی کربنات سدیم یا جوش شیرین رطوبت گیر و بوگیر است.  از جوش شیرین برای متخلخل کردن خمیر نان استفاده می گردد و نیز برای کم کردن اسید معده و درمان سوزش معده به کار میرود.

فرآوری بیکربنات سدیم :

به وسیله فرآیند سالوی تولید می‌شود که بی کربنات سدیم به صورت رسوب به دست آمده پس از صاف کردن و خشک کردن با حرارت به کربنات سدیم تبدیل می شود در هر سال حدودا یک میلیون تن جوش شیرین فرآوری می‌شود. جوش شیرین در آب قابل رفتار به عنوان اسید یا باز را دارد. رفتار اسیدی آن سبب وجود هیدروژن در ترکیب آن است که در صنایع مختلف به عنوان آزاد کننده کاربرد دارد.۱۰ گرم جوش شیرین در دماهای معمولی در ۱۰۰ گرم آب حل میشود، اما در اتانول به مقدار کم محلول است.

کاربرد و مصارف جوش شیرین :

بیشترین استفاده از جوش شیرین در فرآوری انواع پکینگ پودر است. از جوش شیرین می توان برای تمیز و پاک نمودن سطوح استفاده کرد. از جوش شیرین در خمیر دندان نیز به منظور رفع تدریجی لک وسفید شدن دندان ها استفاده می شود. در صنایع غذایی در تولید نوشابه های گازدار نیز استفاده دارد. به علاوه به عنوان یک مکمل خوراکی در غذای دام به کار برده می‌شود. از این ماده در صنایع دیگری نیز مانند نساجی، پلیمر و لاستیک، پلاستیک، آرایشی و بهداشتی و…… استفاده میگردد.

فروش جوش شیرین :

فروش جوش شیرین در بسته بندی کیسه های ۲۵ کیلوگرمی از کشور چین.