آگار عصاره خشک جلبک های قرمز ازنوع GELIDIUM است که از نظر شیمیایی است استرسولفوریک گالاکتان می‌باشد. آگار آگار گرد سفید خاکستری رنگ، بی مزه و بدون بوست. در آب سرد نامحلول است ولی در دمای ۳۵ ۴۰ درجه سانتی‌گراد به صورت ژل در می‌آید.

ترکیبات شیمیایی آگار :

آگاروز، آگار پکتین، اسیدهای آمینه، آگارین، اسید گلوتامیک، ترئونین،قندهایی مانند: گالاکتوز و گلوکونیک اسید وگریلوز.

کاربرد درمانی و مزیت‌های استفاده از آگار :

آگار آگار به عنوان یک ملین مخصوصا در یبوست های مزن به کار میرود و بدون هضم شدن از روده می‌گذارد همچنین ضد زخم معده است.

آگار چیست ؟

آگار یک ماده ژل ساز است که از نوعی جلبک بدست می‌آید عامل ژل ساز آن یک پلی ساکارید غیر انشعابی، از دیواره سلولی جلبک قرمز عمدتا دوگونه Gelidium وGracilaria استخراج میگردد. آگار می تواند به عنوان جایگزین ژلاتین حیوانی، به عنوان بافت دهنده در ژله، پاستیل، ماست، پنیر، بستنی و به عنوان شفاف ساز در آبجو سازی مصرف میگردد.

ویژگیهای آگار :

آگار در آب سرد نامحلول است ودر آب جوش محلول قویترین ماده ژله ساز محسوب می‌شود و حتی درغلظت ۰۰۰۴% نیز تشکیل ژل می‌دهد و در درجه های حرارت بالا می‌تواند ژل خود را حفظ نماید. کاربرد آگار در صنایع مختلف: صنایع غذایی میکروبیولوژی، کشت بافت های گیاهی، داروسازی و آرایشی، دندانسازی و تغذیه حشرات مفید.

کاربرد آگار در صنایع غذایی :

  • صنایع لبنی : به عنوان یک بافت دهنده مناسب در محصولات مختلف لبنی نظیر ماست، پنیر، خامه صبحانه و قنادی بستنی، دوغ و غیره مصرف می‌شود.
  • صنعت شیرینی و شکلات : از آگار در تهیه روکش ها (Topping) و همچنین در تزیینات لبنی وغیر لبنی روی شیرینی و شکلات (Icing) به وفور استفاده می‌گردد.
  • محصولات ژله ای : با توجه به ویژگی ژله سازی آگار آگار از آن به عنوان جایگزین ژلاتین در محصولات ژله ای نظیر پودر ژله، پاستیل و ژله آماده استفاده می گردد.

فروش آگار آگار :

فروش آگار در بسته‌بندی‌های کیسه ۲۵ کیلو گرمی و کارتن‌های ۲۰ کیلوگرمی.